Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bouračky a Crashtest VW Golf IV

23. 4. 2007
foto auta dummies
Ochrana: dobrá dostačující mezní slabá nedostačující
HODNOCENÍ čelní boční celkově hvězdy
body % body % body %
řidič, spolujezdec 10 b 63 % 15 b 83 % 25 b 69 %
Chodci   17 b 47 %
Konstrukce Volkswagenu Golf se při předním a bočním nárazu chovala dobře. Jedna z dětských sedaček byla založena na novém systému (ISOFIX), ale instalace v autě byla problematická. VW sdělil Euro NCAP, že všechny problémy již jsou vyřešeny a schválení ECE by mělo být uděleno 20. května. Ochrana chodců, ačkoliv byla nevyrovnaná, byla nad průměrem pro místa kontaktu s hlavou, ale potřebovala by zvýšit pozornost v oblasti horních a dolních částí nohou neboli předního okraje karoserie a nárazníku.

Čelní náraz
Kabina cestujících zůstala po nárazu stabilní a došlo k poměrně malému průniku. Řidičův airbag pracoval dobře a poskytl dobrý kontakt s hlavou. Byly ale použity výsledky od spolujezdce, protože jeho hrudník dopadl v testu hůře než řidičův. Volkswagen použil slitinový kovový materiál a pěnovou vycpávku pod sloupkem řízení, jež by měly ochránit řidičova kolena před koncentrovanou zátěží při nárazu. Ty se ale přesto vyskytly, a to zejména v oblasti horních částí nohou.

Boční náraz
Boční airbag montovaný v sedadle poskytl podložku řidičovu hrudníku a pánvi. Jejich ochrana byla přiměřená a u pánve byla dobrá. Hlava lehce narazila na sloupek dveří a na smyčku bezpečnostního pásu. Čalounění sloupku bylo vyrobeno z energii pohlcujícího materiálu, který by měl pomoci zabránit zranění hlavy v případě tvrdšího nárazu.

Ochrana pro děti
V testu byla použita jak běžná dětská sedačka, tak jedna sedačka typu ISOFIX. ISOFIX je vyvinut pro pevnější uchycení sedačky bezpečnostními pásy, než při použití běžných typů.
S touto sedačkou, která se ještě nevyrábí byly ale problémy. Bylo obtížné ji upevnit a popiska znázorňující správné uchycení nebyla snadno viditelná a byla navíc matoucí.
Zadní pásy se automaticky zamykají při použití běžných sedaček. Bohužel zde nebyla vysvětlující popiska takže tato funkce nebyla využita. Byl zde také štítek, že je instalován airbag spolujezdce, ale bez varování proti použití dětské sedačky proti směru jízdy na tomto místě.

Ochrana chodců
Ochrana hlavy pro děti a pro chodce byla lepší než průměr. Ochranu nohou by měli konstruktéři vylepšit. Výsledky v oblasti nárazníku a přední části kapoty byly špatné.

Video Crash

Fotografie


 

Náhledy fotografií ze složky Bouračky